FEDERATIA ROMANA DE GIMNASTICA RITMICA
 
2018
17th Irina Deleanu Cup
Campionatele Nationale Copii
 
2017
Cupa României
CN de Junioare si Senioare
CN Juniori Mici
Curs National Arbitri
16th Irina Deleanu Cup
Campionatele Nationale Copii
 
2016
CN Juniori Mici
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2015
World Cup & Irina Deleanu Cup
7th Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2014
6th Spring Cup
13th Irina Deleanu Cup
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2013
World Cup & I.Deleanu Trophy
5th Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2012
Irina Deleanu Orange Trophy
4th Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
Concursuri internationale
 
2011
Irina Deleanu Orange Trophy
3rd Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
Concursuri internationale
 
2010
Irina Deleanu Orange Trophy
Campionatele Zonale Copii
Campionatele Nationale Copii
CZ de Junioare si Senioare
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2009
Irina Deleanu Orange Trophy
CN Copii si Juniori Mici
CN de Junioare si Senioare
Cupa Romaniei
 
2008
Cupa Irina Deleanu
 
© Carlo di Giusto
 
© Valeriu Sprintu
 
 

Printre participantele la competiţia ieseana s-au aflat gimnaste de la zece cluburi de profil, cinci din Romania (CSS Anghel Saligny Iasi, CSM Ploiesti, CS Ritmic Gym Trend Constanta, LPS Baia Mare, CS Corrado Iasi), doua din Republica Moldova (Universitatea si Olimpia, ambele din Chisinau) si trei din Ucraina (de la cluburi din Kiev, Odessa si Izmail).

Rezultate inregistrate:

CATEGORIA a III-a (n. 2003)
Coarda:

1. Denisa Stoian (CSM Ploiesti)
2. Roxana Brighenti (CSS Anghel Saligny Iasi); 
3. Iulia Ilut (LPS Baia-Mare)
Minge:
1. Denisa Stoian (CSM Ploiesti)
2. Roxana Brighenti (CSS Anghel Saligny Iasi); 
3. Olesya Marinova (Izmail, Ucraina)
Maciuci 
1. Denisa Stoian (CSM Ploiesti), Medeea Mic (LPS Baia Mare), Roxana Brighenti (CSS Anghel Saligny Iasi)
2. Ala Tarlajanu (Universitatea Chisinau – Rep. Moldova) 
3. Olesya Marinova (Izmail – Ucraina)
Panglica
1. Denisa Stoian (CS Ploiesti) şi Medeea Mic (LPS Baia Mare)
2. Olesya Marinova (Izmail – Ucraina); 
3. Roxana Brighenti (CSŞ Anghel Saligny Iasi) şi Ana Vizitiu (Universitatea Chisinau – Republica Moldova) 

CATEGORIA a III-a (n. 2002): 

Cerc:
1. Marcela Rob (LPS Baia-Mare)
2. Delia Gheorghe (CSM Ploiesti)
3. Anastasia Matviyenko (Izmail, Ucraina)
Minge:
1. Marcela Rob (LPS Baia-Mare)
2. Delia Gheorghe (CSM Ploiesti)
3. Iasmina Nasc (LPS Baia-Mare)
Maciuci 
1. Anastasia Matviyenko (Izmail – Ucraina); 
2. Marcela Rob (LPS Baia Mare) si Delia Gheorghe (CSM Ploiesti); 
3. Iasmina Nasc (LPS Baia Mare). 


CATEGORIA A II-a (n. 1999 si 2001)
Maciuci
 
1. Xenia Malteva (Odessa, Ucraina)
2. Alexandra Alesu (LPS Baia Mare) 
3. Mariia Pilnevych (Odessa, Ucraina) 
Panglica 
1. Xenia Malteva (Odessa, Ucraina) 
2. Mariia Pilnevych (Odessa, Ucraina) 
3. Alexandra Alesu (LPS Baia Mare) 

CATEGORIA A II-a (n. 2000)
Coarda
1. Andreea Verdes (CSS Anghel Saligny Iasi)
2. Stefana Popa (CSS Anghel Saligny Iasi)
3. Daria Moisa (CSS Anghel Saligny Iasi)
Cerc
1. Stefana Popa (CSS Anghel Saligny Iasi)
2. Andreea Verdes (CSS Anghel Saligny Iasi)
3. Adriana Cretu (CSM Ploiesti)
Minge
1. Andreea Verdes (CSS Anghel Saligny Iasi)
2. Stefana Popa (CSS Anghel Saligny Iasi)
3. Adriana Cretu (CSM Ploiesti)
Maciuci 
1. Andreea Verdes (CSS Anghel Saligny Iasi)
2. Stefana Popa (CSS Anghel Saligny Iasi) si Diana Kovtun (Odessa, Ucraina) 
3. Adriana Cretu (CSM Ploiesti) si Daria Moisa (CSS Anghel Saligny Iasi)
Panglica
1. Andreea Verdes si Stefana Popa (CSS Anghel Saligny Iasi) si Adriana Cretu (CSM Ploiesti)
2. Diana Kovtun (Odessa, Ucraina) si Daria Moisa (CSS Anghel Saligny Iasi); 
3. Madalina Morar (LPS Baia Mare). 

CATEGORIA SENIOARE
Minge 

1. Diana Pavel (CSS Anghel Saligny Iasi)
2. Madalina Sufaru (CSS Anghel Saligny Iasi)
3. Amalia Mali (LPS Baia Mare) si Xenia Jelachi (Olimpia Chisinau, Republica Moldova)
Maciuci 
1. Diana Pavel (CSS Anghel Saligny Iasi)
2. Xenia Jelachi (Olimpia Chisinau, Republica Moldova)
3. Amalia Mali (LPS Baia Mare) si Madalina Sufaru (CSS Anghel Saligny Iasi)
Panglica
1. Diana Pavel (CSS Anghel Saligny Iasi)
2. Amalia Mali (LPS Baia Mare)
3. Xenia Jelachi (Olimpia Chisinau, Republica Moldova)

ANSAMBLURI (fara obiect) 
1. Izmail (Ucraina)
2. CSS Anghel Saligny I Iasi
3. CS Corrado Iasi

 
FEDERATIA ROMANA DE GIMNASTICA RITMICA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
FEDERATIA ROMANA DE GIMNASTICA RITMICA
© 2008 - Federatia Romana de Gimnastica Ritmica - webdesigner Liliana Baescu