FEDERATIA ROMANA DE GIMNASTICA RITMICA
 
2018
CN Juniori Mici
17th Irina Deleanu Cup
Campionatele Nationale Copii
 
2017
Cupa României
CN de Junioare si Senioare
CN Juniori Mici
Curs National Arbitri
16th Irina Deleanu Cup
Campionatele Nationale Copii
 
2016
CN Juniori Mici
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2015
World Cup & Irina Deleanu Cup
7th Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2014
6th Spring Cup
13th Irina Deleanu Cup
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2013
World Cup & I.Deleanu Trophy
5th Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2012
Irina Deleanu Orange Trophy
4th Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
Concursuri internationale
 
2011
Irina Deleanu Orange Trophy
3rd Spring Cup
Campionatele Nationale Copii
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
Concursuri internationale
 
2010
Irina Deleanu Orange Trophy
Campionatele Zonale Copii
Campionatele Nationale Copii
CZ de Junioare si Senioare
CN de Junioare si Senioare
Cupa României
 
2009
Irina Deleanu Orange Trophy
CN Copii si Juniori Mici
CN de Junioare si Senioare
Cupa Romaniei
 
2008
Cupa Irina Deleanu
 
© Carlo di Giusto
 
© Valeriu Sprintu
 
PRIMELE 10 GIMNASTE ALE ANULUI 2014


In aceste zile, Federatia Romana de Gimnastica Ritmica a alcatuit clasamentul celor mai bune 10 sportive ale anului, un top dominat de gimnaste de la Olimpia Bucuresti si Anghel Saligny Iasi, ambele cluburi cu cate patru performere in aceasta ierarhie. ”S-a tinut cont, fireste, de rezultatele obtinute in competitiile interne, dar mai ales in cele internationale, unde, de departe, Ana Luiza Filiorianu este lidera incontestabila”, a declarat directoarea tehnica a Federatiei, Stefania Chiriac.

Iata cum arata clasamentul celor mai bune gimnaste, ale anului 2014:

   
1. ANA LUIZA FILIORIANU
- CS Olimpia Bucuresti
   
2. ALEXANDRA PISCUPESCU
- CS Olimpia Bucuresti
   
3. ANDREEA VERDES
- CSS Anghel Saligny Iasi
   
4. DIANA PAVEL
- CSS Anghel Saligny Iasi
   
5. ADRIANA TEOCAN
- CS Olimpia Bucuresti
   
6. DENISA MAILAT
- CS Olimpia Bucuresti
   
7. LAURA ANITEI
- CSS Anghel Saligny Iasi
   
8. STEFANA POPA
- CSS Anghel Saligny Iasi
   
9. SONIA ICHIM
- CSM Arad
   
10. DENISA STOIAN - CSM Ploiesti
 

Iata si rezultatele participantelor la Cupa Romaniei si Campionatele Nationale de Ansambluri desfasurate la sfarsitul lunii noiembrie in Sala Sporturilor din Chiajna.

CUPA ROMANIEI

Mica gimnasta individual

  1. Ana Mezei, CS UNEFS Bucuresti
  2. Maria Mot, CSM Arad
  3. Sabina Enache, CSM Ploiesti

Mica gimnasta ansambluri

  1. CS UNEFS Bucuresti
  2. CSM Arad
  3. CSM Ploiesti

Categoria a IV-a

  1. Laura Anitei, CSS Anghel Saligny Iasi
  2. Rebeca Anton, CSU Brasov
  3. Iustina Cosarca, CSS Anghel Saligny Iasi

Categoria a III-a

  1. Denisa Mailat, CS Olimpia Bucuresti
  2. Sonia Ichim, CSM Arad
  3. Alexandra Denisa Stoian, CSM Ploiesti

Categoria a II-a

  1. Andreea Verdes, CSS Anghel Saligny Iasi
  2. Stefana Popa, CSS Anghel Saligny Iasi
  3. Klementina Adamosi, LPS Targu-Mures

Senioare

  1. Ana Luiza Filioreanu, CS Olimpia Bucuresti
  2. Diana Pavel, CSS Anghel Saligny Iasi
  3. Diana Valeanu, CSS Resita si Micula Flavia, CSM Arad

CAMPIONATUL NATIONAL DE ANSAMBLURI

Categoria a IV-a, exercitiu fara obiect

  1. CSS Anghel Saligny Iasi
  2. CSM Ploiesti
  3. CSM Brasov

Junioare, exercitiu cu 5 mingii/5 panglici

  1. CSM Arad
  2. LPS Baia-Mare
  3. LPS Targu-Mures
FEDERATIA ROMANA DE GIMNASTICA RITMICA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
FEDERATIA ROMANA DE GIMNASTICA RITMICA
© 2008 - Federatia Romana de Gimnastica Ritmica - webdesigner Liliana Baescu